Ana içeriğe atla

İspanya bayrağı

İspanya hakkında bilgi

İspanya bayrağı, ulusal renkler olan kırmızı, sarı ve kırmızı olmak üzere üç yatay çizgiden oluşur. Bayrak, ortaçağ Kastilya ve Leon Krallığı'nın bayrağına dayanmaktadır.

Bayrak 1931'de İkinci İspanya Cumhuriyeti tarafından kabul edildi.

İspanya bayrağı, ortasında İspanya'nın kraliyet arması olan kırmızı ve sarı dikey bir çift renklidir.

1785 yılında Miguel de Cervantes Saavedra tarafından tasarlanan İspanyol bayrağı, bugün hala kullanılan en eski ulusal bayraklardan biridir.

İspanya bayrağı üç yatay çizgiden oluşur: kırmızı, sarı ve kırmızı. Bayrağa "Üç Şerit" denir, çünkü üç dikey bant vardır.

Bayrağın mevcut tasarımı, İspanya'nın hala Kraliçe II. Isabel'in yönetimi altında olduğu ve ülkede çok fazla siyasi veya askeri harekatın olmadığı bir dönemde, 1868'den kalmadır. Daha sonra Kral Carlos IV'ün saray ressamı olacak olan Francisco de Goya tarafından tasarlandı.

İspanya'nın ulusal bayrağı, üstte kırmızı, ardından sarı ve ardından tekrar kırmızı olmak üzere üç dikey çizgiden oluşan bir üç renklidir.

İspanya bayrağı beyaz, kırmızı ve mavi yatay üç renklidir. 1868'den beri İspanya'nın bayrağıdır.

İspanya bayrağı, Avrupa'nın en eski ulusal bayraklarından biridir. İspanyol arması ortada, ikisi yukarıda ve ikisi aşağıda olmak üzere dört altın aslanla çevrili üç kale ile üstte. Kaleler Kastilya ve Leon'u simgeliyor.

İspanya bayrağı, üzerinde Kastilya arması bulunan kırmızı ve sarı bir bayraktır. "İspanyol Bayrağı" olarak bilinir.

İspanyol bayrağı, kraliyet standardının renklerinden ilham alan Vicente Palao'nun tasarımından sonra 1885'te kabul edildi. Mevcut tasarım, Kraliçe II. Isabella tarafından onaylandığı ve genel kullanım için resmi Gaceta de Madrid dergisinde yayınlandığı 3 Haziran 1885 yılına kadar uzanıyor.

İspanyol bayrağı üç yatay çizgiden oluşur; üstte kırmızı, ortada sarı ve altta mavi. Merkezde, Amerika Birleşik Devletleri'ne (St. Mary) çevrilen "Estados Unidos de la Santa Maria" anlamına gelen taçlı monogram "S" ile beyaz bir şerit vardır.

İspanya bayrağı "Üç Çizgi" olarak bilinir ve ortasında beyaz bir kale ile kırmızı-sarı-kırmızı olmak üzere üç yatay çizgiden oluşur.

İspanya bayrağı resmi olarak 3 Kasım 1978'de kabul edildi. Tasarım Manuel Goded y López tarafından oluşturuldu.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İspanya başbakanı

Pedro Sanchez İspanya'nın başbakanlığını devraldığında, on yıllardır bu rolü üstlenen ilk sosyalistti. Ancak, görev süresi yolsuzluk skandalları ve derin bir ekonomik krizle damgalandı. İspanya başbakanına genellikle "İspanya Kralı" denir çünkü onlar devlet ve hükümet başkanıdır. Başbakan, hükümdar tarafından atanır ve ardından Kongre tarafından onaylanır. Pedro Sanchez, Mariano Rajoy'un Haziran 2018'de yolsuzluk iddiaları nedeniyle istifa etmesinin ardından başbakan oldu. — Pedro Sanchez, İspanya'nın şu anki başbakanı. 2 Haziran 2018'de atandı ve İspanya Sosyalist İşçi Partisi üyesidir. — İspanya, Avrupa Birliği'nin üçüncü büyük ekonomisidir. Aynı zamanda zengin bir tarihe, kültüre ve mirasa sahip bir ülkedir. İspanya, tarihi boyunca birçok başbakana sahip olmuştur. Bunlardan bazıları Francisco Franco, José Antonio Primo de Rivera, Manuel Azaña, Juan Negrín ve Felipe González. — İspanya başbakanı İspanya hükümetinin başıdır. Mevcut Başbakan Pedro Sá

İspanya hakkında bilgi

İspanya , Avrupa'nın güneybatı kesiminde yer alan bir ülkedir. Toplam 447.000 km2 yüzölçümüne ve 46 milyon nüfusa sahiptir. İspanya, Batı Avrupa'daki en büyük ikinci ülke ve Avrupa Birliği'nin en kalabalık beşinci üye ülkesidir. İspanyolca dili İspanya'da resmi, Andorra'da ortak resmi, Cebelitarık'ta ortak resmi ve Amerika'da ortak resmi veya fiili resmidir. En önemli şehirler Madrid, Barselona, Valensiya ve Sevilla'dır. — İspanya ülkesi güneybatı Avrupa'da yer almaktadır. 7.500 kilometreden fazla bir sahil şeridine ve tahmini 45 milyon nüfusa sahiptir. İspanya, her yıl toplamda yaklaşık 80 milyon turist ile Avrupa'nın en çok ziyaret edilen ülkelerinden biridir. Ülkenin zengin bir tarihi, çeşitli kültürü ve nefesinizi kesecek güzel manzaraları var. İspanyolca, dünya çapında yaklaşık 400 milyon insan tarafından konuşulmaktadır ve bu da onu Mandarin Çincesi, İngilizce, Hintçe, Arapça ve İspanyolca'dan sonra dünyanın en çok konuşulan altıncı d