Ana içeriğe atla

İspanya'da Banka Soygunuİspanya'nın kuzeyinde bulunan Asturias bölgesindeki Cangas de Onis şehrinde, 31 Ekim Salı günü banka soymaya çalışırken polisle çatışmaya giren iki kişiden biri intihar etti diğeri yaralı olarak gözaltına alındı.

Burgos'lu oldukları öğrenilen 59 ve 43 yaşlarındaki soyguncular, ay sonu ve ertesi gün milli bayram olması dolayısıyla bankada daha fazla para olduğunu planlamışlar ancak seçmiş oldukları Liberbank banka şubesine çok yakın devriye gezen 2 polis memurunu hesaba katmamışlardı.

Olay sırasında soygunculardan genç olanı daha fazla direnmeyerek teslim olma yolunu seçerken, 59 yaşındaki diğer soyguncu elinde bulunan iki silahla polislere ateş açmış ve gitmesine izin verilmezse rehineleri vurmakla tehdit etmişti.

İki banka çalışanı ve bir müşteriyi 3 saatten fazla rehin alan ve bir polis memurunu silahla yaralayan soygunculardan biri rehineleri bıraktıktan hemen sonra intihar etti ve diğeride yakalandı.

Suç dosyaları kabarık olan soyguncuların sürekli hapishaneye girip çıktıkları belirlendi.

3 saatten fazla süren, 1 helikopter ve yaklaşık 30 kişilik polis ekibinin görev aldığı olay ülke gündeminde ve sosyal medyada en çok konuşulanlar arasında ilk sırada yer alırken, polis ekipleri vatandaşlar tarafından alkışlandı.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İspanya başbakanı

İspanya hakkında bilgi

İspanya haber