Ana içeriğe atla

Volotea Katalunya'yı terkederek merkezini Asturias'a taşıdıVolotea Katalunya'yı terkederek merkezini Asturias'a taşıdı

Volotea aynı zamanda Katalunya'yı terkederek, Asturias'ı tercih eden ilk ve tek havayolu şirketi.

Havayolu şirketinin yönetim kurulu yaptıkları toplantıyla, bugüne kadar Barcelona'da bulunan merkezlerinin Asturias'a taşınmasının sebebi olarak; Katalunya'daki politik ve ekonomik belirsizlikler karşısında ve Avrupa havacılık otoritelerinin gözetiminde ve çerçevesinde faaliyetlerinin gelişmesini garanti altına almak üzere bu kararın alındığını açıkladılar.

FADE (Federacion Asturiana de Empresarios) Asturias işverenler Federasyonu başkanı Pedro Luis Fernandez, haberi heyecanla karşılarken ''Bir Asturias'lı olarak son derece prestijli ve oturmuş bir şirket olan Volotea'nın yeni merkezi olarak Asturias'ı seçmiş olmasından dolayı çok memnun oldum'' diyerek sıcak bir karşılamayla şirkete hoşgeldiniz mesajı gönderdi.

Volotea havayoları, Asturias'ta bulunan İspanya'daki  tek operasyonel üssü ile Santiago del Monte havaalanından toplam 10 noktaya  yılda yaklaşık 2000 uçuş gerçekleştiriyor. 

Toplamda 850 çalışanı, 20 uçağı ve 9 üssü bulunan şirketin şu anda Asturias merkezinde de 62 kişi çalışıyor ve yıllık cirosu yaklaşık 300 milyon avroya yakın.


Volotea, 2018 yılı için 13 ülkede 58 yeni noktaya  daha uçuş yapmayı planlıyor.Bunlar arasında; İspanya, Fransa, İtalya, Almanya, Yunanistan,  Portekiz, Malta, Avusturya, irlanda, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Arnavutluk ve Lüxemburg bulunuyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İspanya başbakanı

İspanya hakkında bilgi

İspanya haber