Ana içeriğe atla

Seat yasal güvensizliğin devamı halinde Katalonya'dan ayrılacaklarını açıkladıSeat  yasal güvensizliğin devam etmesi halinde Katalonya'dan ayrılacaklarını açıkladı.

1 Ekimden bu yana aralarında Sabadell, CaixaBank, Gas Natural gibi firmalarında 
bulunduğu yaklaşık 1400 şirket merkezini İspanya'nın farklı bölgelerine taşıyarak bölgeden ayrılmışlardı.

Seat Katalonya'da yaşanan göçün ardından bölgede kalan son işyerlerinden biriydi ancak  Katalonya'da yaşanan belirsizlik ortamı Seat'ı da etkiledi.

Seat'ın başkanı Luca de Meo, binlerce çalışana gönderdiği mesajla yasal kesinlik ve güvenlik için risk algıladıkları durumda bazı şeylerin değişebileceğini bildirdi.

Başkan bununla birlikte, siyasi istikrar ve Avrupa birliğinde kalıcılık bağlamında müşterilerinin ve hissedarlarının güvenlerini de sürdürmeleri gerektiğini vurguladı.

Başkan Meo ayrıca, şirketlerinin Katalonya'daki dolayısıyla İspanya'daki önemine dikkati çekerek, Seat'ın İspanya'nın önde gelen otomobil üreticisi olduğunu, tüm üretim merkezlerinin Katalonya'da bulunduğunu ve Barcelona'da bulunan Martorell fabrikasıyla 14. 500 kişiye istihdam sağlandığının da altını çizdi.

Meo ayrıca merkezlerini değiştirmemelerine gerekçe olarak faaliyetlerini ''şu ana kadar''  ''normal'' bir şekilde sürdürebilmelerine bağladı.


Şirketin Ceo'su, İspanya ekonomisine (PIB) GSYİH'ya %1 oranında katkıda bulunurken son beş yılda da 3.000 milyon avroluk harcama yaparak en büyük sanayi yatırımcısı olduklarını ve en çok ihracat yapan üçüncü şirket olarakta ülke ekonomisinin dış ticaretinde kilit rol oynadıklarını da ekledi.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İspanya bayrağı

İspanya bayrağı , ulusal renkler olan kırmızı, sarı ve kırmızı olmak üzere üç yatay çizgiden oluşur. Bayrak, ortaçağ Kastilya ve Leon Krallığı'nın bayrağına dayanmaktadır. Bayrak 1931'de İkinci İspanya Cumhuriyeti tarafından kabul edildi. — İspanya bayrağı, ortasında İspanya'nın kraliyet arması olan kırmızı ve sarı dikey bir çift renklidir. 1785 yılında Miguel de Cervantes Saavedra tarafından tasarlanan İspanyol bayrağı, bugün hala kullanılan en eski ulusal bayraklardan biridir. — İspanya bayrağı üç yatay çizgiden oluşur: kırmızı, sarı ve kırmızı. Bayrağa "Üç Şerit" denir, çünkü üç dikey bant vardır. Bayrağın mevcut tasarımı, İspanya'nın hala Kraliçe II. Isabel'in yönetimi altında olduğu ve ülkede çok fazla siyasi veya askeri harekatın olmadığı bir dönemde, 1868'den kalmadır. Daha sonra Kral Carlos IV'ün saray ressamı olacak olan Francisco de Goya tarafından tasarlandı. İspanya'nın ulusal bayrağı, üstte kırmızı, ardından sarı ve ardından tekr

İspanya başbakanı

Pedro Sanchez İspanya'nın başbakanlığını devraldığında, on yıllardır bu rolü üstlenen ilk sosyalistti. Ancak, görev süresi yolsuzluk skandalları ve derin bir ekonomik krizle damgalandı. İspanya başbakanına genellikle "İspanya Kralı" denir çünkü onlar devlet ve hükümet başkanıdır. Başbakan, hükümdar tarafından atanır ve ardından Kongre tarafından onaylanır. Pedro Sanchez, Mariano Rajoy'un Haziran 2018'de yolsuzluk iddiaları nedeniyle istifa etmesinin ardından başbakan oldu. — Pedro Sanchez, İspanya'nın şu anki başbakanı. 2 Haziran 2018'de atandı ve İspanya Sosyalist İşçi Partisi üyesidir. — İspanya, Avrupa Birliği'nin üçüncü büyük ekonomisidir. Aynı zamanda zengin bir tarihe, kültüre ve mirasa sahip bir ülkedir. İspanya, tarihi boyunca birçok başbakana sahip olmuştur. Bunlardan bazıları Francisco Franco, José Antonio Primo de Rivera, Manuel Azaña, Juan Negrín ve Felipe González. — İspanya başbakanı İspanya hükümetinin başıdır. Mevcut Başbakan Pedro Sá

İspanya hakkında bilgi

İspanya , Avrupa'nın güneybatı kesiminde yer alan bir ülkedir. Toplam 447.000 km2 yüzölçümüne ve 46 milyon nüfusa sahiptir. İspanya, Batı Avrupa'daki en büyük ikinci ülke ve Avrupa Birliği'nin en kalabalık beşinci üye ülkesidir. İspanyolca dili İspanya'da resmi, Andorra'da ortak resmi, Cebelitarık'ta ortak resmi ve Amerika'da ortak resmi veya fiili resmidir. En önemli şehirler Madrid, Barselona, Valensiya ve Sevilla'dır. — İspanya ülkesi güneybatı Avrupa'da yer almaktadır. 7.500 kilometreden fazla bir sahil şeridine ve tahmini 45 milyon nüfusa sahiptir. İspanya, her yıl toplamda yaklaşık 80 milyon turist ile Avrupa'nın en çok ziyaret edilen ülkelerinden biridir. Ülkenin zengin bir tarihi, çeşitli kültürü ve nefesinizi kesecek güzel manzaraları var. İspanyolca, dünya çapında yaklaşık 400 milyon insan tarafından konuşulmaktadır ve bu da onu Mandarin Çincesi, İngilizce, Hintçe, Arapça ve İspanyolca'dan sonra dünyanın en çok konuşulan altıncı d