Ana içeriğe atla

Krema Katalana tadında ''Madde 155'' adıyla likör üretildiHijoputa likörlerinin üreticisi ''Madde 155'' adıyla krema katalan tadında likör üretti.

İspanyol hükümetinin Katalonya özerk yönetimine uygulamayı düşündüğü 155. madde ile ilgili ürün çıkaran işletme sahibi kısa zamanda bütün ülkede en çok konuşanlar arasına girdi.

''Madde 155'' isimli likör, krema katalana tatlısının lezzetini taşıyor ve tüm stokları tükenmiş durumda.

Ürünle ilgili en çok sipariş veren şehirlerin başında Madrid ve Barcelona geliyor.

Hijoputa likörlerinin üreticisi 55 yaşındaki Asturias'lı Ruben Lavandera, çıkardıkları bu yeni ürünle sosyal medyada oldukça popüler olduklarını ancak aynı zamanda düşmanda kazandıklarını söyledi. Lavandera  bazıları tarafından normal dışı olarak tanımlanmaya aldırış etmediğini ve umurunda olmadığını da ekledi.

Lavandera, ''bu fikir benim, ona güveniyorum ve akıllıca bir girişim olduğuna inanıyorum'' dedi ve ''sonunda 155. maddeyi Rajoy'dan önce uygulayacağım'' diye de ekledi.

Ürünün sosyal medyada bazı insanlar tarafından öfkeyle karşılandığını hatta bazılarının polise şikayette bulunduğunu söyleyen Lavandera tüm bunları umursamadığını, bunun tam tersine ürünün tanıtımına daha çok katkı sağladığını hatırlattı.

Diğer yandan Lavandera, amacının rahatsızlık vermek değil konuyu espriyle kullandığını ve ileriye giderek ''Articulo 155'' adıyla yeni lezzetlerle farklı ürünler çıkarmayı istediğini de dile getirdi.


Yaratıcılıkta sınır tanımayan Ruben Lavandera'nın piyasaya sürdükleri arasında kuru fasülye lezzetinde bir likör olan ''Don Pedo'' ve ''Utanmaz'' isimli birçok enteresan ürün bulunuyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İspanya başbakanı

İspanya hakkında bilgi

İspanya haber